ISPARTA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Türk Halk Müziği Topluluğu Kuruluyor...

        İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz, sazın telinden, neyin sesinden, türkünün dilinden anlayan, 15-65 yaş arası kadın ve erkek tüm türkü sevenleri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Halk Müziği Topluluğu’na davet ediyor.

         İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz, 2012-2013 döneminde kurulan Türk Halk Müziği Topluluğu, bu yıl 2013-2014 dönemi için yeni üyeleriyle yeni bir başlangıç yapmak istiyor. 15-65 yaş arası, kadın ve erkek üyelerden oluşturulacak topluluğa, isteyen sesiyle isteyenler de enstrumanıyla katılabilecekler. Topluluk, Akdeniz’ in, Ege’ nin ve İç Anadolu’ nun kesişme noktasında olan ve zengin bir halk kültürüne sahip olan Isparta İlimizin halk müziğini tanıtmak ve hatta daha da zenginleştirmek, il içi ve dışı etkinliklere de katılarak ilimizi temsil etmek amacıyla kurulmaktadır.

        Özel Eğitim, Mesleki  Eğitim Merkezi Müzik Okulu Öğretmenlerinden Deniz YILDIZ’ ın şefliğinde çalışmalarını yürütecek olan topluluğa başvurular 21 Ekim 2013, Pazartesi günü sona erecek olup, 22 Ekim 2013 Salı günü saat 16.00’ da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü hizmet binası Güzel Sanatlar Çalışma Salonu I’ de Türk Halk Müziği Topluluğu seçmeleri yapılacaktır.  Katılımın ücretsiz olduğu Türk Halk Müziği Topluluğu’ nun çalışmaları 30 Ekim 2013 tarihinde başlayacak ve 30 Haziran 2014 tarihine kadar devam edecektir. Yıl sonunda bir konserle  çalışmalarının meyvesini alacak olan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Halk Müziği Topluluğu’ na, Isparta’ da yaşayan tüm türkü dostları ve halk müziğine gönül verenler davetlidir.

  • .
  • .
  • .