ISPARTA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Türk Halk Müziği Topluluğu Kuruluyor...

        İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz, sazın telinden, neyin sesinden, türkünün dilinden anlayan, 15 yaş üstü, kadın ve erkek tüm türkü severleri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Halk Müziği Topluluğu’na davet ediyor. 
        İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz, henüz bir yıldır hizmet verdiği yeni binasındaki Çocuk Korosu, Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Kursu, Halk Oyunu Topluluğu’na şimdi bir de Türk Halk Müziği Topluluğu’nu ekledi. 15 yaş üstü, kadın ve erkek üyelerden oluşacak, isteyenin sesiyle isteyenlerin de enstrumanıyla katılabilecekleri topluluk, Akdeniz’in, Ege’nin ve İç Anadolu’nun kesişme noktasında olan ve zengin bir halk kültürüne sahip olan Isparta İlimizin halk müziğini tanıtmak ve hatta daha da zenginleştirmek, il içi ve il dışı etkinliklere de katılarak İlimizi temsil etmek amacıyla kurulmaktadır.
        Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi müzik öğretmenlerinden Deniz YILDIZ’ın şefliğinde çalışmalarının yürütecek olan topluluğa başvurular 28 Aralık 2012, Cuma günü sona erecek olup ilk toplantı 3 Ocak 2013, Perşembe günü saat 18.00’de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü binasında gerçekleştirilecektir. Katılımın ücretsiz olduğu Türk Halk Müziği Topluluğu’nun çalışmaları Ocak ayında başlayacak ve Haziran ayının sonuna kadar devam edecektir. Yıl sonunda büyük bir konserle çalışmalarının meyvesini alacak olan topluluğa Isparta yaşayan tüm türkü dostları, halk müziğine gönül verenler davetlidir.

Başvuru Formu için tıklayınız...

  • .