ISPARTA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

"Halk Oyunları" Kursları başlıyor...

        İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz 7’den 70’e herkesi Halk Oyunları oynamaya, Ülkemizin yöresel oyunları sayesinde kaynaşmaya, kültürümüzü eğlenerek öğrenmeye ve paylaşmaya davet ediyor.  
        
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, hizmet binasında Halk Oyunları Kursu çalışmalarına başlayacaktır. 18 yaş ve üstü, halk oyunları oynamak, öğrenmek isteyen herkes bu kursa katılabilecektir. Isparta Teke yöresinin oyunları öncelikli olmak üzere Ankara’nın seğmeni, Ege’nin zeybeği, Karadeniz’in horonu öğretilecektir. Kurslar haftanın iki günü yapılacak olup, en az 12, en çok 24 kişiden oluşan gruplar halinde çalışılacaktır. Kursiyer kontenjanı sınırlı olup kurslar ücretsizdir. 3 Aralık 2012 tarihinde başlayacak olan çalışmalar Haziran 2013’e kadar devam edecektir. Kurs bitiminde kursiyerlere sertifika verilecektir. Son başvuru tarihi 30 Kasım 2012 Cuma günüdür. Kayıtlar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün 5. Katındaki Kültür Şubesi’nde yapılacak olup, ayrıntılı bilgilere www.ispartakulturturizm.gov.tr internet adresinden ulaşılabilir.  
        
Birkaç saatliğine de olsa hayatındaki tüm sorunlardan uzaklaşmak, psikolog olmadan kendi kendisine terapi yapmak, boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmek ve en önemlisi halk oyunlarımızı yöre yöre öğrenmek isteyen 18 yaş ve üstü herkes bu kursa davetlidir.

Başvuru Formu için tıklayınız...