ISPARTA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

"Haydi Meydana " ISPARTA

        Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğü, İzmir Müdürlüğü tarafından TRT Turizm ve Belgesel kanalında her Cumartesi sabah 10.30-11.55 saatleri arasında 85 dakika canlı yayınlanmakta olan sunuculuğunu Hakan Urgancı ve Didem Tolunay’ın yapacağı “Haydi Meydana” adlı programın 09.06.2012 tarihindeki bölümü İlimiz, Gökçay Mesireliği Tarih Yolunda (Kent ve Tarih Konağı) bulunan alanda gerçekleştirildi.
        
Isparta Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleştirilen çekim için özel hazırlıklar yapıldı. Sözkonusu programda İlimizdeki Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Meslek Odaları ve İlçe Kaymakamlıkları, İlçe Belediye Başkanlıkları tarafından İlimizin kültürel, ekonomik ve turizm zenginliklerinin tanıtılmasına yönelik yöresel yemekler, her türlü el işçiliği ve görsel malzemeler meydandaki stantlarda sergilendi, ayrıca yöre müziğini icra eden ozanlara ve halk oyunlarına yer verildi.
        Vali Memduh OĞUZ, Belediye Başkanı Yusuf Ziya GÜNAYDIN, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İBİCİOĞLU, ITSO Başkanı Hasan Hüseyin KAÇIKOÇ, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet ADAR ile İlçe Belediye Başkanları stantları önünde kameralara açıklamalarda bulundular.

Programı izlemek için tıklayınız...