ISPARTA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

H.H.P. İl Halk Kütüphanesinden Kitap Bağışı

Yaşadığımız yüzyıl bilgi, ilerleme dönemidir. Kitaplar bilime giden yoldur. Çağımızın buluşlarını kitap, dergi gazete gibi yayın organlarından izlemekteyiz. Okuduğumuz kitaplar, dergiler, gazeteler bilgilerimizi artırır. Bizi dünyadaki gelişmelerden, değişmelerden haberdar eder. Kitaplar sevgili dostlarımızda-. Kitaplıklar, kütüphaneler kitapların bir arada bulunduğu yerlerdir. 

Kütüphanelerin zenginleşmesi için bağış kitap kampanyasına katılan okuduğu kitapları diğer insanlarla paylaşan toplumların gelişmişlik düzeyi de artmaktadır. Bu kapsamda ilimizde yaşayan duyarlı vatandaşlarımız kütüphanemize yapmış oldukları bağış kitaplarla birçok köy oda ve okullarına kitaplık kurulmuş merkeze ulaşımda sorunu olan öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza kütüphane hizmeti verilmiştir.

En son Gönen ilçemize bağlı iki beldemize açılan okuma odaları vatandaşlarımızdan toplanan bağış kitaplar tarafından oluşturulmuştur.

Sağlık Meslek Lisesinin talebi üzerine kütüphanemize bağışlanan toplam 250 adet kitap okulumuza verilerek kütüphanelerinin zenginleşmesine atılan ilk adım olacaktır. Vatandaşlarımızca bağışlanan kitapların çoğunluğu danışma kaynağı niteliğindedir. Ayrıca sağlık ile ilgili başvuru kitapları da mevcuttur.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Kütüphanemize bağışlanacak olan yeni kitaplarla okul kütüphanelerine teknik ve kitap desteği sağlanacaktır.           

  ISPARTA VALİLİĞİ
                                                                                                  (İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü)