ISPARTA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

“Türkiye’nin Gül Bahçesi” Isparta, EMITT Fuarı’nda!

“Türkiye’nin Gül Bahçesi” Isparta, EMITT Fuarı’nda!

    Gül diyarı Isparta, turizmin tüm dallarında verdiği hizmetleri EMITT Fuarı’nda anlatıyor! Dağları, gölleri, ormanları, yaylaları, milli parkları ve tabiatı koruma alanları ile adeta cennetin yeryüzüne yansıması olan Isparta, turizmde öne çıkan tarihi ve tabii güzelliklerini dünyaya sunuyor.

    Batı Akdeniz Bölgesi’nin cömert ili, Türkiye’nin gül bahçesi Isparta, adını uluslararası turizm alanında duyurmak için EMITT Fuarı’na katılıyor. Dünyadaki gül yağı üretiminin yaklaşık yüzde 65’ini karşılayan Isparta, şimdi de dünyanın dört bir yanından gelen EMITT katılımcılarını tarihi ve doğal güzellikleriyle karşılamaya hazırlanıyor. 

    Türkiye’nin elma üretiminin yaklaşık yüzde 20’ini üstlenen, bu sayede adının önüne “Türkiye’nin meyve bahçesi” sıfatını da ekleyen Isparta, Davraz Kayak Merkezi, Yalvaç Pisidia Antiokheia Antik Kenti, Sütçüler Adada Antik Kenti, Yazılı Kanyon, Kızıldağ Milli Parkı, Eğirdir Gölü, Gölcük Gölü, Pınargözü Şelalesi, Aksu Zindan Mağarası gibi özgün güzellikleriyle dünya turizmi için bir cazibe merkezi olabileceğinin işaretlerini veriyor.

    Kış, kültür, inanç, doğa, spor ve mağara turizmi gibi pek çok alandaki iddiasını EMITT Fuarı aracılığıyla ortaya koyan Isparta, el sanatlarını, gül özlü gıda ve kozmetik ürünleri ile elma, bal ve kekik reçeli gibi yöreye özgü tatları da EMITT ziyaretçilerinin beğenisine sunuyor.

    Isparta Valisi Ali Haydar Öner, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Yalvaç Kaymakamı Nevzat Taşdan, Eğirdir Kaymakamı Halil Serdar Cevheroğlu, Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, Gelendost Belediye Başkanı Halim Kıyak, Sütçüler Belediye Başkanı Hüseyin Müftüoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç ve Gülbirlik Genel Müdürü Bolat Tamer ile katılımcı kurum yetkililerinden oluşan Isparta ekibi, kendilerine ayrılan köşede, DVD, broşür, harita, 3 boyutlu fotoğraf albümü ve afiş gibi tanıtım ürünleriyle konuklarını ağırlıyorlar.

    Isparta Valisi Sayın Ali Haydar Öner, EMITT Fuarı hakkındaki düşüncelerini şöyle dile getiriyor: “Dünyada ve ülkemizde önemli bir marka ve adeta bir turizm borsası haline gelen EMITT Fuarı’na her yıl katılmaktan ve diğer katılımcılarla bir sinerji oluşturmaktan son derece keyif alıyoruz. Bu önemli Fuar süresince gerek turizm profesyonellerine gerekse diğer ziyaretçilere Isparta’yı tanıtarak ilimizi önemli bir tatil destinasyonu olarak görmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Isparta turizmini geliştirmek temel amacımızdır. Kayak tutkunlarının, tarih ve kültür severlerin, doğa ve spor düşkünlerinin, mağara ve kanyon meraklılarının, bitki ve kuş gözlemcilerinin unutamayacakları ve yeniden buluşmayı özleyecekleri yer, “Türkiye’nin gül bahçesi; Isparta” olacaktır. Ayrıca, tur operatörleri ve seyahat acentelerini, tur rehberlerini, ulusal ve uluslararası TV kanallarını, turizm dergilerini,  gazetelerin turizm köşe yazarlarını Isparta standında buluşturmayı amaçlıyoruz.”

11–14 Şubat 2010 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan EMITT Fuarı’na katılmak isteyen ziyaretçiler www.fuardavetiyesi.com adresine girerek ücretsiz online davetiye alabiliyorlar.  EMITT 2010 Fuarı hakkında ayrıntılı bilgiye ise www.emittistanbul.com adresinden ulaşılabiliyor.

            Tüm halkımıza duyurulur.

                                                                                 ISPARTA VALİLİĞİ

     İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü