"BİZ KUVA-YI MİLLİYEYİZ" Adlı Oyun Sahnelendi
"BİZ KUVA-YI MİLLİYEYİZ" Adlı Oyun Sahnelendi
İstiklal Savaşımızın başlatılması ve savaşın kazanılarak Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurulmasında önem arz eden Kuva-yı Milliye ve Milli Mücadele Dönemini, bu dönemde görev ve rol alan kahramanlarımızı ve çalışmalarını anımsamak ve yaşatmak, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler kazandırmak amacıyla “Isparta Kuva-yı Milliye ve Milli Mücadelenin Örgütlenişinin 90. Yılı” etkinlikleri çerçevesinde Valiliğimiz ve Süleyman Demirel Üniversitesi işbirliğince hazırlanan “BİZ KUVA-YI MİLLİYEYİZ” adlı oyun, 28 Ekim 2009 tarihinde SDÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Muhsin Ertuğrul Sahnesinde sergilenmiştir.
Aynı oyun 10 Kasım 2009 tarihinde de aynı salonda sergilenecektir.
“BİZ KUVA-YI MİLLİYEYİZ”
Yazan: Yrd.Doç.Dr. Nil Ünlü AYCIL
Yöneten: A.Bülent ÖZBİRGÜL
Yrd.Yönetmen: Mustafa KAYABAŞI
Kostüm: Buket AKKAYYA
![](/Resim/65697,dsc03784jpg.png?0)
![](/Resim/65698,dsc03788jpg.png?0)
![](/Resim/65699,dsc03792jpg.png?0)
![](/Resim/65700,dsc03796jpg.png?0)
![](/Resim/65701,dsc03798jpg.png?0)
![](/Resim/65702,dsc03802jpg.png?0)
![](/Resim/65703,dsc03803jpg.png?0)