ISPARTA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

12-15 Şubat 2009 EMİTT Fuarı

Türkiye’nin, Doğu Akdeniz ve Avrasya’nın en büyük ve önemli turizm fuarı olan EMITT - Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 12-15 Şubat 2009 tarihleri arasında TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi-Beylikdüzü / İstanbul’da gerçekleştirilmiştir.

Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen ve Suriye’nin “Konuk Ülke” olarak katıldığı EMITT Fuarı süresince, fuar alanında profesyoneller ve tüketici-tatilcilere yönelik çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmiştir.

2008 yılında, bir önceki yıla oranla yüzde 100’lük bir büyüme sergileyen, bu yıl ise katılımcı sayısını yüzde 20 artıran EMITT 2009 Fuarı’na Acaristan, Almanya, Arjantin, Azerbaycan, Bangladeş, Brezilya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Çin, Suriye, Dubai, Endonezya, Fas, Filistin, Fransa, Güney Afrika, Gürcistan, Hindistan, İngiltere, İsviçre, İtalya, Kırgızistan, Kosova, KKTC, Küba, Kuveyt, Litvanya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Moldova, Özbekistan, Pakistan, Peru, Rusya, Sharjah (Birleşik Arap Emirlikleri), Slovakya, Sudan, Şili, Tayland, Tunus, Türkmenistan, Ürdün, Yemen ve Yunanistan gibi 50 ülkeden 2000 katılımcının iştirak ettiği fuarı yaklaşık 100.000 kişi ziyaret etmiştir.

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul GÜNAY tarafından yapılan açılışa Isparta Valimiz Sayın Ali Haydar ÖNER’le birlikte Yalvaç Kaymakamımız Sayın Nevzat TAŞDAN, Eğirdir Kaymakamımız Sayın Halil Serdar CEVHEROĞLU, Gelendost Belediye Başkanı Sayın Mehmet SEZGİN ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Abdullah KILIÇ katılmışlardır.

 İlimizden İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Eğirdir ve Yalvaç Kaymakamlıkları, Gelendost Belediye Başkanlığı, Gülbirlik, Gülsarayı, Büyük Isparta Oteli ve Kroisos Lake Resort Oteli stand kurarak fuar süresince İlimizin tanıtımına katkı sağlamışlardır.

Türkiye’nin gül bahçesi olan İlimizin gül ve gül ürünlerinin tanıtımına ağırlık verilen fuarda İlimiz standı Davraz Kayak Merkezinin, doğal güzellikleri ile Eğirdir Gölünün ve ilimizin tarihi ve doğal güzelliklerini ön plana çıkaran görsellerle düzenlenmiştir.

Ayrıca İlimiz standında Türkçe ve İngilizce Isparta Gezi Rehberi, Isparta İl Haritası, Isparta Broşürü, Davraz Broşürü, Türkçe ve İngilizce Yalvaç Pisidia Antiocheia Broşürleri ile Isparta ve Davraz Tanıtım DVD’leri gibi yaklaşık 20.000 adet tanıtım dokümanı dağıtılmıştır.

Sayın Valimiz Ali Haydar ÖNER ile çeşitli röportajlar gerçekleştirilmiştir. Bunlar : 

- TRT-1 Haber Anadolu Programı                 

- FOX TV

İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah KILIÇ ile Gülbirlik Satış Müdürü Ahmet DOĞANER Airport Tv’de İlimizin tarihi, kültürel ve turizm değerlerimiz ve gül ürünlerinin anlatıldığı 25 dk.lık bir canlı yayına katılmışlardır. Ayrıca Euro Star Tv’de Euro Ban programı için röportaj yapmışlardır. 

İlimiz Standını  Ziyaret Edenler :

- Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Özgür ÖZASLAN

- Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Sayın İbrahim YAZAR

- Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Hikmet KAŞLIOĞLU

- Malatya Valisi Sayın Halil İbrahim DAŞÖZ

- Kars Valisi Sayın Mehmet Ufuk ERDEN