ISPARTA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Kuvayi Milliye ve Milli Mücadelenin Örgütlenişinin 90. Yılı

Kuvâ-yı Milliye ve Milli Mücadele’nin örgütlenişinin 90’ıncı yılı; kamu kurum ve kuruluşları, üniversitelerin ilgili bölümleri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımızın katılımıyla, Kültür ve Turizm Bakanlının önderliğinde, 2009 yılında, ülkemizin 81 ilinde kapsamlı bir programla kutlanması planlanmıştır.

Isparta Valiliğimizce, İl ölçeğinde etkin bir çalışma programı ve iş planı yapmak amacıyla ilgili kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, üniversitelerin ilgili bölümleri ve vatandaşlarımızın katılımıyla İl Koordinasyon Kurulu oluşturulmuştur. İl Koordinasyon Kurulunun yapmış olduğu “Kuvâ-yı Milliye ve Milli Mücadele’nin Örgütlenişinin 90. Yılı Isparta İli Çalışma ve Kutlama Programında” Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşımızı konu alan Bilimsel Toplantılar, Sergiler, Para Ödüllü Resim, Şiir, Kompozisyon ve Hikaye Yarışmaları, Bilimsel Yayınlar, Tiyatro Gösterileri, Çanakkale, Kütahya ve Afyon Şehitliklerini Ziyaretler yer almaktadır.

KUVÂ-YI MİLLİYE VE MİLLİ MÜCADELENİN ÖRGÜTLENİŞİNİN 90. YILI ISPARTA İLİ ÇALIŞMA VE KUTLAMA PROGRAMI Görmek İçin Tıklayınız...