ISPARTA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Turizm Haftası Kutlandı

Toplumumuzda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılmasını sağlamak amacıyla, her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle “Turizm Haftası”  kutlanmıştır.

Bu etkinlikler çerçevesinde 15 Nisan 2009’daIsparta Müzesi’nde Tekin ERCAN ve Selda GÜNGÖR’ün Geleneksel Türk El Sanatları Karma Sergisi, “Bir Kış Rüyası; Davraz” Fotoğraf Sergisi ve  Turizm ile ilgili Yarışmalarda Dereceye Giren Eserlerden Oluşan Serginin açılışları Sn. Vali Vekilimiz Niyazi CAN ve Sn. Vali Yardımcımız Bekir KAYA tarafından gerçekleştirilmiştir.

 

16 Nisan 2009’da Turizm Sektörü Temsilcileri Isparta Valisi Sn. Ali Haydar ÖNER’i makamında ziyaret etmişlerdir. Ziyaretin ardından Şehit Ali İhsan Kalmaz Anadolu Lisesi Bahçesi’nde Sn. Valimiz Ali Haydar ÖNER’in katılımlarıyla Turizm Haftası açılış programı gerçekleştirilmiştir.

Program Akışı :

- Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın Söylenmesi

- Büyük Isparta Oteli Genel Müdürü Sn.Zafer ASLAN’ın Konuşması

- İl Kültür ve Turizm Müdürü Sn. Abdullah KILIÇ’ın Konuşması

- Isparta Valisi Sn. Ali Haydar ÖNER’in Konuşmaları

- Ticaret Meslek Lisesi Halk Oyunları Ekibinin Gösterisi 

- Turizm İle İlgili Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrencilerin Eserlerini Okumaları ve Ödüllerinin  Verilmesi

- İşbaşı Eğitimine Katılan Otel Personeline Başarı Belgelerinin Verilmesi

- Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinden Müzik Dinletisi

 

17 Nisan 2009’da Isparta Öğretmenevi Konferans Salonu’nda Isparta Valiliği ve SDÜ Meslek Yüksek Okulu işbirliğinde “Turizm ve Isparta” konulu bir panel düzenlenmiştir.

Panelistler :

- Orhan KALKAN - Kültür ve Turizm Bakanlığı Eski İşletmeler Genel Müdürü  TRT Yönetim Kurulu Üyesi

- Yrd. Doç. Dr. Ertan BECEREN - SDÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi

- Abdullah KILIÇ - İl Kültür ve Turizm Müdürü

- Bekir AKKAŞ - Akkanat Holding Turizm Grubu Başkanı     

            - Zafer CENGİZ - Antalya Rehberler Odası Turizm Danışmanı

- Özgür DAVRAS - SDÜ Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi  

18 Nisan 2009’da Vali Yardımcılarımız, kamu kurumları yöneticileri, çalışanları, aileleri ve halkımızın katılımıyla Sütçüler Yazılı Kanyon Tabiat Parkına bir gezi düzenlenmiştir.

 

 

21 Nisan 2009’da İlimizde Agro Turizm Eğitimi Verilen Köylerdeki Gönüllüler için Burdur İli Ağlasun İlçesinde Agro Turizm Yapan Çiftliklere bir gezi düzenlenmiştir. Aynı gün İlimizin 12. seyahat acentası olan Saporta Tour Seyahat Acentası’nın açılışı gerçekleştirmiştir.

 

22 Nisan 2009’da Isparta Valisi Sn. Ali Haydar ÖNER ile Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sn.Ramazan ACAR’ın Katılımıyla, Kanal 32 Televizyonu’nda “Isparta’da Turizm” konulu bir söyleşi gerçekleştirilmiştir.