ISPARTA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Davraz Turizm Merkezi’nde Turizm Acenteleri Toplantısı Yapıldı


     Turizm Geliştirme Ajansının belirlediği pilot illerden olmayan ancak kendi talep, yaptığı istekli çalışmalar ve barındırdığı turizm potansiyeli sebebiyle 12 pilot il arasına giren İlimiz  “İl Bazlı Markalaşma ve Tanıtım Çalışması”nın devamında “İl Tanıtım ve Geliştirme Programı”na başlamıştır. Bu çalışma ile öncelikle, İlimizde turizme ilişkin tanıtım faaliyeti gösteren paydaşlardan "İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu" kurulmuştur. 18.08.2021 tarih ve 1633079 sayılı Valilik Makam Oluru ile oluşturulan kurulda, Isparta Valiliği Başkanlığında Resmi Kurum ve 2 STK dan oluşan 12 üye yer almaktadır.   

     
İl Tanıtım ve Geliştirme Programı ile destinasyon tanıtımı için çalışan tüm paydaşların sürdürülebilir bir işbirliği geliştirmesi,  etkili ve sonuç odaklı tanıtım çalışmalarının ortaya koyulması,  rakip destinasyonlardan farklı bir kimlik yaratılması, markalaşma ve iletişim süreçlerinin güçlendirilmesi İlimizde 4 mevsim 12 ay Turizm faaliyetlerinin planlaması ve destinasyonun dijital dünyada görünür kılınması, Kültür ve Turizm Bakanlığınca belirlenen kurumsal pazarlama ve tanıtım stratejilerine uygun olarak çalışma takvimi tüm paydaşlarca hazırlanmıştır. 

     Isparta Valisi Sayın Ömer SEYMENOĞLU Başkanlığında gerçekleştirilen İlimizdeki Turizm Paydaşları, Resmi Kurumlar ve STK’lardan oluşan İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulunun 21.10.2021 tarihindeki toplantısında alınan kararlar gereği; Turizmi 12 aya yayma hedefiyle bir çok çalışmanın yapıldığı Davraz Turizm Merkez’inde Vali Ömer Seymenoğlu başkanlığında, Isparta’da faaliyet gösteren turizm acenteleriyle bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Göçer, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Av. Abdullah Çelik ve Isparta Kültür ve Turizm Derneği yöneticileri ve Isparta da faaliyet gösteren Seyahat Acentaları yetkilileri hazır bulundu.
Ardından tüm katılımcılara tek tek söz veren Vali Seymenoğlu görüş ve önerileri dinleyerek katılımcılar arasında iş birliğinin artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

  • Davraz Toplantı (1).jpg
  • Davraz Toplantı (2).jpg
  • davraz  (1).JPG