ISPARTA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

“Aileler Okursa Çocuklar Da Okur Kampanyası” Eğirdir de başlıyor ....

Eğirdir İlçe Halk Kütüphanesi ile Eğirdir Belediye Başkanı Ömer ŞENGÖL’ün destekleriyle annelere yönelik “Aileler Okursa Çocuklar da Okur” kampanyası düzenleniyor.

1.130 aktif üyesi ve  20.013 adet kitabı olan ve bunun da büyük çoğunluğu güncel kitaplardan oluşan Eğirdir İlçe Halk Kütüphanesi; yeni bir okuma etkinliğine evsahipliği yapacak.

Geçen yıl Eğirdir Kaymakamı Abdullah AKDAŞ önderliğinde “Esnaf Okuyor” kampanyası başlatmıştı. “Esnaf Okuyor” kampanyası devam etmekte olup, bu yıl da Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl’ün destekleriyle annelere yönelik “Aileler Okursa Çocukları da Okur” kampanyası başlatılıyor. Bu kampanya 4 Ekim 2016 Salı günü başlayacak ve her Salı günü gerçekleşecek.  Anneleri kütüphanenin ve kitapların farkına varmasını ve çocukların da erken yaşta okuma alışkanlığı kazanma amaçlanan bu kampanyayla Annelerimizi çocuklarının yanı sıra bebekleriyle de kütüphanemize davet ediyoruz.

“Aileler Okursa Çocuklar Da Okur Kampanyası  kapsamında Eğirdirli anneler için 4 Ekim Salı günü başlamak üzere kütüphaneye Eğirdir Belediyesi tarafından her Salı günü Plaj Mahallesinden saat 10.00’da Köprübaşı Mevkiinden de saat 10.30’da ücretsiz araç kaldıracaktır. Haydi anneler okumaya…