ISPARTA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

EXPO 2016 Bilet Satışları Başladı...

Alanında en önemli küresel organizasyon olan EXPO, ülkemizde ilk defa “Çiçek ve Çocuk” teması ve Tarih, Biyoçeşitlilik, Sürdürebilirlik ve Yeşil Şehir alt temalarıyla 23 Nisan- 30 Ekim 2016 tarihleri arasında Antalya’nın Aksu İlçesinde düzenlenecektir. Antalya ve ziyaretçilerine benzersiz bir miras bırakacak olan proje, 12 Ocak 2016 tarihinde 2016/4 numaralı Yetki Belgesi il de Cumhurbaşkanlığımızın himayesine alınmıştır.

EXPO 2016 Antalya Organizasyonu; Kültür, tarih ve eğitim odaklı olup 40’ın üzerinde uluslararası katılımcının kuracakları iç ve dış mekan ülke bahçelerinin yanında sponsor firmalar, belediyeler, sivil toplum kuruluşları gibi paydaşların da kurumsal bahçelerle katılım sağlaması ile 8 milyon ziyaret sayısına ulaşması hedeflenmektedir.

EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı; katılımcı bahçelerin yanı sıra, Antalya’nın yeni simgesi olacak 101 m. yüksekliğinde ki EXPO Kulesi, 71.500 m2 olup, 90.000 m3 su alan, Antalya Körfezinden esinlenerek yapılmış, ses, ışık ve su gösterilerinin sergileneceği EXPO Gölü, 7.854 m2 çocuklar için birçok aktivite ve oyun alanlarının bulunduğu Çocuk Adası, Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinin mimari özelliklerini yansıtan 7 ayrı ev planlanmış olup; bu evlerde bölgelere ait kültürel yemeklerin sunulacağı Restoranlar Sokağı, dijital kütüphane, sergi alanları, uzay merkezi simülatörü, kimya, fizik, biyoloji ve robot atölyeleri ile botanik tarım ve mars kolonisi kampı bulunan Çocuk Bilim ve Teknoloji Merkezi, 35.000 m2 kapalı ve 8.500 m2 açık alandan oluşan, 6500 kişi kapasiteli Kongre Merkezi, tarımın dünü, bugünü ve yarınının sergileneceği Türkiye’nin ilk Tarım ve Biyoçeşitlilik Müzesi, ülkemizde ki 3 farklı coğrafi bölgeye ait bitki örtülerinin bulunacağı Biyoçeşitlilik Tema Parkuru, dünya çapında etkilerinin sahneleneceği 5000 kişilik Amfi Tiyatro ve diğer cazibe noktaları ile birlikte 30.000 den fazla kültürel faaliyet, kongre, sempozyuma ev sahipliği yapacaktır.

Bu çerçevede EXPO 2016 Antalya sergi alanını ziyaret edecek olan vatandaşlarımızın, biletleri erken almaları koşuluyla indirimli fiyatlar belirlenmiştir. 23 Nisana kadar devam edecek olan indirimli bilet türleri ve fiyatları ile 23 Nisandan sonra geçerli olacak bilet türleri ve fiyatları …,

  • expo.bilet
 

Ayrıca biletler www.expo2016.org.tr adresinden satın alınabilecektir.