ISPARTA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Gastronomi ve Dünya Mutfakları Mesleki Eğitimi

     Türkiye Sağlık Turizmi Derneği  2005 yılından beri Türkiye'nin sağlık turizmi potansiyelini geliştirmek için bakanlıklarla, kalkınma ajanslarıyla, üniversitelerle, sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak yayın, proje, basılı-görsel materyalş üretimi; ulusal ve uluslararası çalıştay, seminer, kongre, konferans, sağlık hukuhu, mesleki ingilizce eğitim programları düzenlemektedir.
     Sağlık turizminde ülke politikalarının oluşturulmasına ilhan veren dernek çalışmaları ile birçok sivil toplum kuruluşuna ve özel sektöre ışık tutmuş ve öncülük etmiştir. Bu vesile ile Türkiye Sağşıl Turizmi Derneği tarafından Ankara Kalkınma Ajansına sunulan "Gençlere ve Kadınlara Yönelik Alternatif iş İmkanı: Gastronomi ve Dünya Mutfakları Mesleki Eğitimi" adlı proje 2015 Sosyal Sorumluluk Çözümünde Yenilikçi Yöntemler Mali Destek Programı Kapasite Geliştirme Bileşeni kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır.
     "Gençlere ve Kadınlara Yönelik Alternatif iş İmkanı: Gastronomi ve Dünya Mutfakları Mesleki Eğitimi"  projesinde Gençlere ve kadınlara yönelik alternatif iş imkanı sunmanın amaçlandığı proje ve eğitimlerle ile ilgili detaylı bilgiye  www.saglikturizmi.org.tr  adresinden ulaşabilir.