ISPARTA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiborlu İlçe Halk Kütüphanesinde “Ayın Okuyucusunu Seçiyoruz…” kampanyasında ilk kitaplar sahibini buldu…

Halk kütüphaneleri, halkın kütüphane ile ilişkilerini artırarak okuma ve araştırma alışkanlığını geliştiren, düşünce ve bilgi ürünlerinin insanlar arasında paylaşılmasını sağlayan, çoğulcu demokrasi ve düşünce özgürlüğünün kaynağını oluşturan kuruluşlardır. Ayrıca her yaşta, her sosyo-ekonomik düzeyde, eğitim derecesinde, politik ve dini görüşte, insanların ayrım gözetilmeksizin ücretsiz ve serbestçe yararlandığı, toplumun sosyal kalkınmasına yardımcı olan kültürel, eğitici, dinlendirici-eğlendirici etkinliklerin yapıldığı merkezlerdir.

 

Keçiborlu İlçemizde de okuma alışkanlığını kazandırmak ve geliştirmek amacıyla Keçiborlu İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğümüz; Keçiborlu Kaymakamlığının destekleri ile “AYINOKUYUCUSU” kampanyası başlatmıştır. Bu kapsamda kitap okuma alışkanlığını artırmak, kitabı ve kütüphaneyi sevdirmek amacıyla afişler hazırlanmıştır.  Her ay bir Çocuk ve bir Yetişkin Okuyucu “Ayın Okuyucusu” olarak seçilecek ve birer adet kitap hediye edilecektir.

           

Kampanyanın ilk etkinliği Kasım ayında gerçekleşmiş ve Çocuk Okuyucu olarak 19 Mayıs İlk Okulundan Büşra HaticeDÖLEK, Yetişkin okuyucu olarak da Keçiborlu Çok Programlı Anadolu Meslek Lisesinden Emin SARGIN seçilmiş ve hediyeleri verilmiştir.

 

  • 1
  • 2