ISPARTA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

“Nur Viral İle Bizim Soframız” ile ISPARTA BEYAZ TV Ekranlarında...

 Kanal Beyaz Televizyonu Radyo Yayın San. ve Tic. AŞ. Tarafından BEYAZ TV kanalında yayınlanmak üzere “Nur Viral İle Bizim Soframız” adlı belgesel programı için ilimiz Merkez İlçe, Atabey, Eğirdir, Gelendost, Şarkikaraağaç, Yalvaç, Yalvaç Müze ve Pisidia Antiokheia ören yerinde 3-4-5 Mart 2015 tarihleri arasında çekim yapılmıştır.

“Nur Viral İle Bizim Soframız” adlı programında, Türkiye'nin hemen her ilini, ilçesini, köyünü gezip, görerek, gerek yöresel kültürünü gerek ise yöresel yemeklerini ekranlara yansıtmaktadır. Yaşadıkları bölgelerde kadınlar başta olmak üzere insanlar vakitlerini nasıl değerlendiriyor, geçim kaynakları neler, Türkiye'nin farklı bölgelerinde nasıl hayatlar var?  Hemen hemen tüm bu soruların cevabını bulmaya çalışıp, seyircilerle buluşmakta.

Programda, İlimizin yemek kültürünü ve yemeklerini yapıp sunmayı kabul eden bir bayan, dostları, komşuları, akrabaları ile birlikte,  yöresel yemek tanıtımları ve sunumları ile gerçekleşmektedir. 

Yemek organizasyonu dışında, çekilen her bölüm müzik ve çeşitli kültürel çalışmalar ile bölgenin, gezilip görülebilecek yerleri ile ilgili keşifler yaparak, İlimizin tanıtımını en güzel şekilde sağlayacak bilgiler aktarmaktadır.

“Nur Viral İle Bizim Soframız” adlı belgesel programı 12 Mart 2015 saat 12:45’te “Isparta Bölümüyle” BEYAZ TV ekranlarında…