ISPARTA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

XCTurkey Paragliding Cup Etkinliklerinde Test Uçuşları Yapıldı

    Eylül ayında yapılacak olan XCTurkey Paragliding Cup Etkinliklerinin ön çalışmaları için 5 Mayıs 2010 tarihinde 10 kişiden oluşan profesyonel yarışma pilotları, İlimiz Eğirdir İlçesi Tavşan Tepesi Mevkiinden Yamaç Paraşütü uçuşları yapmışlardır. TRT (Türkiye Radyo ve Televizyon) kurumundan da bir kameraman ve bir yönetmenin katılımıyla röportajlar ve çekimler gerçekleştirilmiştir.

    İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Abdullah KILIÇ’ın eşlik ettiği ekip, Gökçay Kervansaray Restaurant’ta yapılan kahvaltının ardından Sayın Valimiz Ali Haydar ÖNER’i makamında ziyaret etmişlerdir. İl Merkezinde yapılan çekimlerin ardından Eğirdir İlçesinde yamaç paraşütü uçuşları gerçekleştirilmiştir. Uçuşlardan sonra Kebapçı Kadir Restaurant’ta düzenlenen akşam yemeğinin ardından ekip, etkinliklerin bir sonraki aşamasının gerçekleştirileceği Beyşehir’e hareket etmiştir.    

    İl Merkezinde yapılan çekimler ve Eğirdir’de yapılan uçuş çekimleri ile röportajlar XCTurkey Paragliding Cup Etkinlikleri içinde TRT üzerinden Türkiye ve Dünya televizyonlarında yayınlanacaktır.

    XCTurkey yarışmaları için resmi internet sitesi www.xcturkey.com/tr yayınına başlamıştır. 
    Yarışmaya İngilizce yanı sıra Türkçe, Almanca ve Fransızca dil seçenekleri ile 7 kıtadan üst düzey pilotların başvuruları kabul edilecektir.