ISPARTA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

XCTurkey Paragliding Cup Etkinlikleri Isparta da

    Türkiye coğrafik yapısı ile 81 ilimizde Yamaç paraşütü aktivitelerine uygun eşsiz güzellikleri bünyesinde barındıran bir ülkedir. Dünyada ve Ülkemizde hafif hava aracı yamaç paraşütü ile gerçekleşen uzun mesafe uçuşları Cross Country kelimelerinin kısaltılması ile ifade edilmektedir.          
                                            

    20 Eylül 2010 ve 3 Ekim 2010 tarihleri arasında gerçekleşecek XCTurkey Paragliding Cup” Uluslararası uzun mesafe uçuş yarışması ve Kültürel Tur Türkiye’den ve dünya’nın 7 kıtasından yamaç paraşütü pilotlarının katılımı ile gerçekleşecektir.

    Yarışma termik potansiyeli son derece elverişli Karaman-Konya, ve Beyşehir, Isparta, Antalya illerini kapsayacak Tahtalı dağından yapılacak final uçuşları ile son bulacaktır.

    Yarışma 80 yabancı uyruklu ve 40 Türk pilotun katılımı ile 4 farklı şehirde düzenlenecek, ayrıca 19-30 Haziran 2010 tarihleri arasında belirtilen bölgede test uçuşları ve gösteriler düzenlenecektir.

    Türkiye Hava Sporları Federasyonu (THSF) temsilcileri ve teknik ekipler 5 Mayıs 2010 Çarşamba günü İlimizde Yamaç Paraşütü uçuşları yapacak, İlimizin tarihi ve turistik yerleri diğer zenginlikleri ile yapılan uçuş görüntüleri XCTurkey Paragliding Cup Etkinlikleri kapsamında TRT üzerinden Türkiye ve Dünya televizyonlarında yayınlanacaktır.

    
XCTurkey Paragliding Cup” detaylı bilgi ve yarışmaya katılım başvuru formları için:  www.xcturkey.com/tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.