ISPARTA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Türk Halk Müziği Topluluğu Yeni Üyelerini Bekliyor...

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz, sazın telinden, neyin sesinden, türkünün dilinden anlayan, 15-65 yaş arası tüm türkü sevenleri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Halk Müziği Topluluğu’na davet ediyor.

            İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz, 2012-2013 döneminde kurulan Türk Halk Müziği Topluluğu, bu yıl 2014-2015 dönemi için yeni üyeleriyle yeni bir başlangıç yapmak istiyor. 15-65 yaş arası üyelerden oluşturulacak topluluğa, isteyen sesiyle isteyenler de enstrümanıyla katılabilecekler. Topluluk, Akdeniz’in, Ege’nin ve İç Anadolu’nun kesişme noktasında olan ve zengin bir halk kültürüne sahip olan Isparta İlimizin halk müziğini tanıtmak ve hatta daha da zenginleştirmek, il içi ve dışı etkinliklere de katılarak ilimizi temsil etmek amacıyla kurulmaktadır.

Özel Eğitim, Mesleki  Eğitim Merkezi Müzik Okulu Öğretmenlerinden Deniz YILDIZ’ın şefliğinde çalışmalarını yürütecek olan topluluğa son başvuru 27 Ekim 2014, Pazartesi günüdür. Türk Halk Müziği Topluluğu’nun çalışmaları Ekim ayında başlayacak ve Haziran ayına kadar devam edecektir. Yılsonunda bir konserle  çalışmalarının meyvesini alacak olan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Halk Müziği Topluluğu’na, Isparta da yaşayan tüm türkü dostları ve halk müziğine gönül verenler davetlidir.